Architekt radzi
Malownicze pejzaże w aranżacji wnętrz

Znane powiedzenie mówi "cudze chwalicie, swego nie znacie". Dlatego dzisiaj zaprezentujemy Wam garść pomysłów na to, jak ozdobić mieszkanie, sięgając po elementy dekoracyjne ukazujące nasze rodzime zakątki. W centrum uwagi znajdą się drukowane na płótnie obrazy. Krajobrazy morskiego wybrzeża, strzelistych szczytów, lasów czy polnych łąk urozmaicą przestrzeń i sprawią, że poczujemy bliski kontakt z naturą.

Przygotowane przez nas propozycje to nie tylko obrazy do salonu. Krajobrazy zagoszczą także w sypialni, a nawet w kuchni czy łazience. Dekorując wnętrze, nie powinniśmy się ograniczać. Jeśli biorąc relaksującą kąpiel, chcemy podziwiać wzburzone fale Bałtyku, a przygotowując smakowity obiad, rozkoszować się złotymi polami zbóż, wystarczy, że wybierzemy odpowiedni pejzaż z naprawdę szerokiej oferty dostępnej w sklepach internetowych. Jest to błyskawiczny sposób na to, żeby odmienić nasze wnętrze w dziecinnie prosty sposób. Zobaczmy więc jakie możliwości się przed nami otwierają.

Morska przygoda

Polskie wybrzeże to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na urlop. Choć do wakacji wciąż mamy jeszcze sporo czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, by beztroski klimat poczuć już dziś. Wystarczy, że wybierzemy dwa lub trzy nastrojowe obrazy. Krajobrazy prezentujące wzburzony, targany wiatrem Bałtyk, odmienią każdy wystrój nie do poznania. W celu stworzenia zachwycającego dyptyku lub tryptyku, dobierzmy przedstawienia, które będą ze sobą korespondować. Na wybranych przez nas płótnach nie musi znajdować się wiele. Zapomnijmy o plaży, molo czy dryfujących łódkach.

Postawmy na wizerunek nieujarzmionego żywiołu i spienionych fal o białych grzywach. Czy tylko w salonie dobrze będą się prezentować takie obrazy? Widoki, krajobrazy pełne dynamizmu, okażą się także strzałem w dziesiątkę, gdy szukamy pomysłu na dekorację przestronnej łazienki. To oryginalne rozwiązanie pozwoli nam wyczarować naprawdę unikalną aranżację.

Obrazy Myloview

Górska wspinaczka

Skoro zaproponowaliśmy morskie pejzaże, teraz nie może zabraknąć wzorów, pochodzących z południa Polski. Zawędrujmy więc na Podhale i tutaj poszukajmy kolejnych inspiracji. Czy tylko miłośnikom wspinaczek spodobają się nasze obrazy? Krajobrazy górskie pokocha każdy, kto lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Są to bowiem przedstawienia, które dosłownie zapierają dech w piersiach. Ośnieżone wierzchołki, pokryte złotymi, jesiennymi drzewami hale czy granie malujące się na tle zachodzącego słońca - każdy z tych pejzaży sprawi, że nasz salon wzniesie się na zupełnie nowy poziom aranżacji wnętrz. A jeśli pokój dzienny nie potrzebuje odświeżenia, to takie przedstawienie sprawdzi się doskonale w przytulnej sypialni. Tutaj jednak zamiast zmierzchu wybierzmy widok ukazujący wschód słońca, który okrywa skaliste zbocza złotymi promieniami. Takie obrazy - krajobrazy górskie, prezentujące piękno natury, spowodują, że rozpoczniemy dzień w znakomitym humorze.

Sielankowe łąki

Przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz, przekonamy się, że bardzo duża jej część pokryta jest polami uprawnymi i dzikimi łąkami. Tak jak Francja znana jest z fioletowych pól lawendy, tak nasz kraj słynie ze złocistej pszenicy. Przejdźmy więc teraz do dekoracji kuchni, gdzie doskonale będą się prezentować właśnie takie obrazy. Widoki, krajobrazy pełne sielankowego klimatu, sprawią, że każdy spożywany tutaj posiłek stanie się jeszcze bardziej smakowity. Jeśli zależy nam z kolei na ożywieniu aranżacji, sięgnijmy po pejzaż, ukazujący usianą kwiatami łąkę. Rosnące na niej maki, chabry i stokrotki staną się efektownym akcentem kolorystycznym w wystroju. Tak ozdobioną przestrzeń możemy urozmaicić dodatkowo efektowną naklejką na lodówkę.

Tajemnicze lasy

Na sam koniec przygotowaliśmy coś dla miłośników nastrojowych i nieco bajkowych klimatów. Co to za dekoracja? Są to leśne obrazy. Krajobrazy z gęstym, wiecznie zielonym borem staną się znakomitym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy mieszkają w mieście i brakuje im kontaktu z przyrodą. Soczysty kolorystycznie akcent ożywi stonowany wystrój, a majestatyczne drzewa staną się dominantą aranżacji. Takie przedstawienie będzie doskonałym punktem wyjścia do odświeżenia naszego salonu. Wybierzmy płótno w dużym formacie i postawmy na rośliny doniczkowe w wersji XXL. Nie muszą to być wcale rodzime gatunki. Zestawmy palmy, fikusy czy monstery z wizerunkiem polskiego lasu i cieszmy się niezwykle oryginalnym połączeniem.

Nasz dom powinien być oazą spokoju. Jeśli chcemy, by odznaczał się nie tylko pięknym wyglądem, ale także harmonią i wyjątkowym klimatem, postawmy na malownicze, polskie pejzaże, dzięki którym będziemy mogli obcować z naturą nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów.

Pozostale rady
Aranżacja z morskim akcentem czytaj wiecej
Obowiązki architekta adaptującego projekt gotowy czytaj wiecej
Co musi zawierać projekt budowlany? czytaj wiecej
Krok po kroku czyli urzędowa droga przed rozpoczęciem budowy czytaj wiecej
Na co zwrócić uwagę przed zakupem działki? czytaj wiecej
W domu z seniorem czytaj wiecej
Nietypowy podział bliźniaka czytaj wiecej
Mieszkanie tymczasowe czytaj wiecej
Mała funkcjonalna łazienka czytaj wiecej
Dodatkowy pokój na parterze czytaj wiecej
Stary dom jak nowy - piętro czytaj wiecej
Stary dom jak nowy - parter czytaj wiecej
Mieszkanie dla młodego małżeństwa - poddasze czytaj wiecej
Mieszkanie dla młodego małżeństwa - parter czytaj wiecej
Dodatkowe łazienki czytaj wiecej
Dom na co dzień i od święta czytaj wiecej
Dom dla starszych państwa czytaj wiecej
Stary dom jak nowy - poddasze czytaj wiecej
Stary dom jak nowy - parter czytaj wiecej
Dwie łazienki w małym domu czytaj wiecej
Wygodnie (na razie) tylko na parterze czytaj wiecej
Funkcjonalnie w parterowym czytaj wiecej
Dom bez miejsca na szafy - poddasze czytaj wiecej
Dom bez miejsca na szafy - parter czytaj wiecej
Dwa pokoje dla bliźniaków czytaj wiecej
Sypialnia dla babci czytaj wiecej
Dom rodzinny czytaj wiecej
Gabinet z poczekalnią dla pacjentów czytaj wiecej
Oddzielne mieszkanie dla rodziców czytaj wiecej
Wiejski dom po nowemu czytaj wiecej
Mieszkanie do wynajęcia czytaj wiecej
Pokój dla dziadka czytaj wiecej
Dwa + trzy czytaj wiecej
Dom jak mieszkanie czytaj wiecej
Piętro do adaptacji czytaj wiecej
Poddasze do adaptacji czytaj wiecej
Nadmiar otwartej przestrzeni czytaj wiecej
Nadmiar drzwi i małych pomieszczeń czytaj wiecej
Salon dla telemaniaka czytaj wiecej