Nazwa projektu

Dolores 2

Projekt Dolores 2 wizualizacja 1
Opis - projekt Dolores 2
Charakterystyka projektu Dolores 2 DOLORES 2
To nieco zmieniony wariant projektu Dolores. W tym wypadku również przewidziano zadaszone miejsca dla dwóch samochodów, ale oba garaże są zamknięte, co sprawiło, że nie mamy już w tym projekcie miejsca na typowe pomieszczenie gospodarcze, ale pozostał skład drewna.

Projekt został przewidziany dla osób lubiących spędzać czas na wolnym powietrzu, ponieważ z tyłu domu mamy obszerny taras, nad którym znajdują się balkony, tworzące nad nim zadaszenie. Wejście do domu zostało również umieszczone pod niewielkim daszkiem i podobnie, jak w projekcie Dolores zakończenie dachu elewacji frontowej i obu bocznych, zostało wykonane z wygiętego drewna. Układ pomieszczeń parteru nie ulega zmianie.

Tutaj także wchodzimy do wiatrołapu i po prawej stronie mamy garderobę, po lewej – kotłownię z możliwością adaptacji na węgiel. Następnie, przechodząc przez komunikację, można znaleźć się w dziennej części domu, gdzie mamy niewielkie WC, umieszczone naprzeciwko schodów, obszerną kuchnię, w której zostało także wyznaczone miejsce na przestrzenną jadalnię. Efekt taki uzyskano, dzięki skośnemu poprowadzeniu ściany oddzielającej kuchnię z aneksem jadalnym od pokoju dziennego. Pokój dzienny z kolei jest nietuzinkowy, ponieważ dzięki skośnej ścianie, która nadaje układowi pomieszczenia niezwykłej świeżości. Pomieszczenie to można wyposażyć w kominek, umieszczony pomiędzy dwoma wyjściami na rozległy taras, który będzie się prezentował imponująco, gdy oplotą go w letnie dni, różnorodne rośliny. Na poddaszu, stanowiącym część domu przeznaczoną stricte dla domowników, będziemy mogli urządzić dużą łazienkę z miejscem na wannę, sypialnie oraz dwa pokoje dziecięce, gościnne, czy też gabinety. Dwa z nich będą miały wyjście na ogromny balkon, wznoszący się nad tarasem domu. Układ pokoi przylegających do zachodniej ściany budynku także nie uleganie zmianie – jest bardzo ciekawy, ponieważ ich część została umieszczona w ryzalicie wzniesionym z lewej strony domku. Projekt Dolores 2 nie różni się zasadniczo od projektu Dolores.

Przy wyborze jednego z nich, trzeba pomyśleć o tym, które z elementów domku odgrywają dla nas większą rolę.

Elementy drewniane gięte-klejone może wykonać dla Państwa firma Jagram-Pro


Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Rzuty - Dolores 2
Gotowy projekt domu Dolores 2 rzut
1. Wiatrołap 4.75m2
2. Garderoba 3.30m2
3. Kotłownia 4.79m2
4. Wc 1.97m2
5. Komunikacja 6.07m2
6. Kuchnia z aneksem jadalnym 17.25m2
7. Pokój dzienny 28.70m2
8. Garaż 49.77m2
9. Skład na drewno 1.50m2
Gotowy projekt domu Dolores 2 rzut 1
1. Komunikacja 5.46m2
2. Łazienka 8.12m2
3. Pokój 12.39m2
4. Pokój 13.61m2
5. Sypialnia 10.70m2
111.24 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 111.24 m2
Powierzchnia zabudowy 146.03 m2
Garaż brak
Piwnica Nie
Kondygnacje Z użytkowym poddaszem
Kubatura 990.00 m3
Wysokość budynku 8.24 m
Minimalna szerokość działki 21.50 m
Minimalna długość działki 25.22 m
Kąt dachu 43o
Elewacja - Dolores 2
Gotowy projekt domu Dolores 2 elewacja