Nazwa projektu

DOLORES

Projekt DOLORES wizualizacja 1
Opis - projekt DOLORES
Charakterystyka projektu DOLORES DOLORES

Elewacja frontowa projektu Dolores od razu przyciąga uwagę innowacyjnym rozwiązaniem, ponieważ między garażem zamkniętym a domem przewidziano wiatę na drugi samochód, gdzie znajduje się także pomieszczenie gospodarcze oraz skład drewna.

Ponadto drzwi do domu zostały zadaszone, dzięki czemu powstał niewielki ganeczek. W elewacji bocznej lewej wyróżnia się ryzalit, którego linię dachu, podobnie, jak w przypadku elewacji frontowej, wykończono wygiętym drewnem. Uroczo prezentuje się tył domu z symetrycznie rozmieszczonymi oknami, przedzielony niejako na pół kominem wykończonym, podobnie, jak murek u podstawy, czerwoną cegłą. Budynek nie jest podpiwniczony, posiada możliwość adaptacji kotłowni na węgiel.

Do części mieszkalnej domu wchodzimy przez wiatrołap, z którego możemy się udać bezpośrednio do kotłowni (na lewo) lub garderoby (na prawo). Takie rozwiązane pomoże nam utrzymać ład, porządek i czystość w domu. Następnie możemy przejść do niewielkiego WC, umieszczonego naprzeciwko schodów. Jednakże do najciekawszych pomieszczeń parteru należy pokój dzienny z dwoma wyjściami na taras. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż jedna ze ścian pokoju dziennego, została poprowadzona skośnie w stosunku do ścian zewnętrznych budynku. Taki układ jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ mamy więcej miejsca w kuchni połączonej z aneksem jadalnym. Poddasze natomiast, oddzielone od reszty domu, staje się miejscem zarezerwowanym głównie dla mieszkańców domu. Możemy bowiem urządzić tutaj bardzo wygodną łazienkę z wanną i trzy sypialnie. Dwie z nich mają dość nietypowy układ, ponieważ stanowią one część ryzalitu. Tylko od naszej fantazji zależy jak urządzimy te szczególne pokoje. Ponadto sypialnie przylegające do ściany północnej budynku, mają wyjścia na niewielkie balkony. Projekt Dolores okazuje się zatem niezwykle funkcjonalnym, ciekawym rozwiązaniem. Czteroosobowa rodzina znajdzie w nim wiele wygód i będzie miała satysfakcję z mieszkania w tak ciekawym domu.

Zobacz projekt Dolores 2 z dwustanowiskowym garażem.

Elementy drewniane gięte-klejone może wykonać dla Państwa firma Jagram-Pro


Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Rzuty - DOLORES
Gotowy projekt domu DOLORES rzut
0. Skład drewna 1.87m2
0. Wiata 19.22m2
0. Garaż 27.00m2
0. Pom. gospodarcze 2.93m2
0. Kotłownia 4.79m2
0. Pokój dzienny 28.70m2
0. Komunikacja 6.07m2
0. Wc 1.97m2
0. Garderoba 3.30m2
0. Wiatrołap 4.75m2
0. Kuchnia z aneksem jadalnym 17.25m2
Gotowy projekt domu DOLORES rzut 1
0. Pokój 12.39m2
0. Komunikacja 5.46m2
0. Łazienka 8.12m2
0. Sypialnia 10.70m2
0. Pokój 13.61m2
Gotowy projekt domu DOLORES rzut 2
Gotowy projekt domu DOLORES rzut 3
117.11 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 117.11 m2
Powierzchnia zabudowy 128.84 m2
Garaż 2 stanowiskowy
Piwnica Nie
Kondygnacje Z użytkowym poddaszem
Kubatura 778.00 m3
Wysokość budynku 8.31 m
Minimalna szerokość działki 24.20 m
Minimalna długość działki 20.85 m
Kąt dachu 43o
Elewacja - DOLORES
Gotowy projekt domu DOLORES elewacja