Nazwa projektu

Odwrócony

Projekt Odwrócony wizualizacja 1
Opis - projekt Odwrócony
Charakterystyka projektu Odwrócony

Odwrócony, to dom jednorodzinny przeznaczony dla czteroosobowej rodziny, parterowy z użytkowym poddaszem, na działkę w wjazdem od południa.

Dom został zaprojektowany na planie zbliżonym do litery T. Parterowa bryła z poddaszem przykryta jest wielospadowym symetrycznym dachem. Dach domu ustawiony jest na wysokich ściankach kolankowych, dzięki czemu na poddaszu uzyskano zupełnie ładne pokoje. Nowoczesna architektura łączy w sobie urozmaiconą sylwetkę budynku, ciekawe detale i modne materiały i kolorystykę. Duże przeszklenia okien i drewniane okładziny ścian są niewątpliwą ozdobą elewacji. Projekt domu „Odwrócony”, jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany tak, żeby nadawał się na działkę z niekorzystnym usytuowaniem względem stron świata - na przykład z drogą dojazdową od południa. Domek można wykorzystać na szerszej działce z ogródkiem z boku, lub na działce z ogrodem przed domem, albo posadowić go na działce z ogrodem z tyłu - tak jak zazwyczaj inwestorzy się decydują. Wówczas dzięki dużym przeszkleniom części dziennej od frontu i z boku, wnętrze domu i tak pozostanie dobrze oświetlone. Niekorzystna działa wcale nie musi być złym rozwiązaniem - wystarczy mieć dobry projekt, a „Odwrócony” jest doskonałą propozycją :). Tarasy można wykonać tak jak to pokazano w projekcie - z dwóch stron domu, można też zdecydować się na jeden taras. Wnętrze domu to otwarta przestrzeń salonu, holu, jadalni i bardzo ładnej kuchni ze spiżarnią. W centralnym miejscu planu mamy eleganckie schody na poddasze. Z przedsionka z szatnią przechodzimy z kolei w bok do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Od tylnej ogrodowej strony zaprojektowano urocze patio z pergolą opartą na wystającej ze ściany belce. Na poddaszu znajdują się trzy ładne sypialnie i wspólna duża łazienka. Sypialnia rodziców ma oddzielną garderobę. Dom, choć o niewielkiej powierzchni, mieści w sobie wszystkie funkcje potrzebne do komfortowego życia dla pełnej rodziny. Nieskomplikowana bryła i prosta konstrukcja pozwolą na rozsądną kosztowo budowę, a ze względu na zastosowane dobre izolacje i energooszczędne instalacje koszty późniejszego utrzymania również nie będą wysokie. „Odwrócony” dobra propozycja dla inwestorów mających „odwrotną” działkę, z wjazdem od południa, chcących zbudować nieduży nowoczesny dom z poddaszem użytkowym. Zapraszamy !

Rzuty - Odwrócony
122.85 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 122.85 m2
Powierzchnia netto 122.85 m2
Powierzchnia całkowita 182.53 m2
Powierzchnia zabudowy 121.10 m2
Powierzchnia garażu 27.87 m2
Garaż brak danych
Piwnica Nie
Kondygnacje
Kubatura 544.00 m3
Szerokość budynku 12.59 m
Długość budynku 10.94 m
Wysokość budynku 7.00 m
Minimalna szerokość działki 20.39 m
Minimalna długość działki 19.29 m
Kąt dachu 40o
Powierzchnia dachu 211.60 m2
Koszt budowy stan surowy 112 140,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 169 580,00 zł
Elewacja - Odwrócony
Gotowy projekt domu Odwrócony elewacja Gotowy projekt domu Odwrócony elewacja Gotowy projekt domu Odwrócony elewacja Gotowy projekt domu Odwrócony elewacja