Nazwa projektu

Viking 2

Projekt Viking 2 wizualizacja 1
Opis - projekt Viking 2
Charakterystyka projektu Viking 2

Viking 2 jest jednym z projektów z serii domów "Viking" - pomniejszoną wersją ze zwężoną bryłą główną i pojedynczym garażem.

Budynek zaprojektowano na planie prostokąta, przykrytego dwuspadowym symetrycznym dachem, z dobudowanym parterowym garażem. Prosta nowoczesna architektura idzie w parze z funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. Front domu zaakcentowano szerokimi drzwiami wejściowym z bocznym naświetlem, umieszczonymi w podcieniu wejściowym, oraz narożnym dużym oknem kuchennym. Drzwi garażowe z boku pozwalają na stworzenie urokliwego placyku wjazdowego przed domem. Co więcej : dzięki temu budynek nadaje się zarówno na działkę z wjazdem od północy, jak i od strony południowej ( bramą garażową do drogi ). Podział elewacji na poziome pasy, okładziny z drewna i z płyt włókowo-cementowych urozmaicają sylwetkę domu. Od strony ogrodowej zaprojektowano duże przeszklenie z salonu i z jadalni, otwierające część dzienną na ogród, oraz ładny podcień zadaszający częściowo taras ogrodowy. Wnętrze : na parterze zaprojektowaliśmy jednoprzestrzenną powierzchnię z połączonych pomieszczeń salonu, jadalni, holu i kuchni ze spiżarnią. Przy schodach przechodzimy do części gospodarczej, z magazynem, kotłownią i garażem. Na poddaszu mamy trzy ładne sypialnie ( w tym sypialnię rodziców z garderobą ), oraz łazienkę z kącikiem na pralnię. Dom choć niewielki jest bardzo funkcjonalny. Będzie wygodnym miejscem do życia dla 3-5cioosobowej rodziny. Prosta konstrukcja budynku, łatwa zwarta bryła bez żadnych udziwnień, nowoczesne technologie i dobre ocieplenia dają energooszczędny, niedrogi w budowie i późniejszym utrzymaniu dom. Vikinga można bardzo łatwo dostosować do standardu NF40. Zapraszamy.

Rzuty - Viking 2
130.62 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 130.62 m2
Powierzchnia netto 135.87 m2
Powierzchnia całkowita 198.24 m2
Powierzchnia zabudowy 129.16 m2
Powierzchnia garażu 22.80 m2
Garaż brak danych
Piwnica Nie
Kondygnacje
Kubatura 690.00 m3
Szerokość budynku 13.44 m
Długość budynku 13.05 m
Wysokość budynku 8.00 m
Minimalna szerokość działki 20.44 m
Minimalna długość działki 21.05 m
Kąt dachu 45o
Powierzchnia dachu 173.33 m2
Koszt budowy stan surowy 120 340,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 175 116,00 zł
Elewacja - Viking 2
Gotowy projekt domu Viking 2 elewacja Gotowy projekt domu Viking 2 elewacja Gotowy projekt domu Viking 2 elewacja Gotowy projekt domu Viking 2 elewacja