Nazwa projektu

Willa parkowa

Projekt Willa parkowa wizualizacja 1
Opis - projekt Willa parkowa
Charakterystyka projektu Willa parkowa

Willa Parkowa to projekt stylowej willi jednorodzinnej, przeznaczonej dla 4-5cioosobowej rodziny, parterowej, z niewielkim poddaszem użytkowym.

Dom jest kontynuacją pomysłu projektów z serii „Rezydencja parkowa”. Jednak tym razem „Willa parkowa” jest mniejsza - mieści niemal te same funkcje i ilość pomieszczeń, jednak na powierzchni użytkowej parteru 160 m2 plus garaż. Rozłożysta bryła domu przykryta wielospadowym dachem łączy główną bryłę, oraz dobudowany garaż od frontu i duży zadaszony taras od strony ogrodowej. Elewację frontową ozdabia reprezentacyjny portyk wejściowy z kolumnami. Dom utrzymany jest w stylistyce podmiejskiej rezydencji. Detale architektoniczne podkreślają klasyczny styl domu. Wnętrze zaprojektowano nowocześnie i funkcjonalnie. Część dzienna to jednoprzestrzenne wnętrze salonu, jadalni, holu i kuchni. Nad częścią salonu zaprojektowano otwarcie przestrzenne - pustkę. Nad salonem przewidziano antresolę. Z holu i salonu widzimy reprezentacyjne zabiegowe schody na poddasze. Drugą część domu zajmują sypialnie, oddzielone od części dziennej. Przewidziano apartament rodziców - z łazienką i garderobą i własnym oddzielnym tarasem, oraz dwie sypialnie dziecięce z łazienką. Na poddaszu przewidziano dodatkowy pokój - może to być gabinet, lub jeszcze jedna sypialnia. W części gospodarczej zaprojektowaliśmy kotłownię i dwustanowiskowy garaż. Staraliśmy się oszczędnie gospodarować przestrzenią i wycisnąć z niej jak najwięcej. Dzięki temu powstał komfortowy, ale jednocześnie ekonomiczny dom, z którego przyszli właściciele będą dumni, ale który nie zrujnuje ich na całe życie kosztami budowy i utrzymania. W projekcie oczywiście zastosowaliśmy energooszczędne rozwiązania. Koszty życia w tej mini-rezydencji będą na sensownym poziomie. Zapraszamy !

Rzuty - Willa parkowa
159.01 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 159.01 m2
Powierzchnia netto 165.21 m2
Powierzchnia całkowita 279.98 m2
Powierzchnia zabudowy 245.48 m2
Powierzchnia garażu 36.30 m2
Garaż brak danych
Piwnica Nie
Kondygnacje
Kubatura 849.00 m3
Szerokość budynku 19.86 m
Długość budynku 16.04 m
Wysokość budynku 6.00 m
Minimalna szerokość działki 27.86 m
Minimalna długość działki 25.64 m
Kąt dachu 30o
Powierzchnia dachu 356.60 m2
Koszt budowy stan surowy 200 646,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 288 527,00 zł
Elewacja - Willa parkowa
Gotowy projekt domu Willa parkowa elewacja Gotowy projekt domu Willa parkowa elewacja Gotowy projekt domu Willa parkowa elewacja Gotowy projekt domu Willa parkowa elewacja