Nazwa projektu

Rozsądny

Projekt Rozsądny wizualizacja 1
Opis - projekt Rozsądny
Charakterystyka projektu Rozsądny

Rozsądny to dom jednorodzinny dla rodziny 4-5cioosobowej, z gabinetem na parterze, który może służyć jako firmowe biuro (łatwo jest zapewnić osobne wejście z przedsionka, przesuwając łazienkę).

Budynek zaprojektowano jako podłużny prostokąt, przykryty dwuspadowym symetrycznym dachem. Domek, dzięki niedużej szerokości frontu, może być posadowiony na wąskiej działce. Nowoczesna architektura, łączy w sobie prostotę geometrii budynku, z zastosowanymi ciekawymi materiałami i kolorystyką. Właściwe proporcje domu zostały dodatkowo podkreślone oddzieleniem pasa ścian parteru, od ścian szczytowych, kolankowych i samego dachu. Bryła zewnętrzna jest spokojna i uporządkowana. Ma jednocześnie nowoczesny sznyt. Wnętrze domu Rozsądny dzieli się na część dzienną i techniczną na parterze, oraz sypialnie na poddaszu. Na parterze zaprojektowano jednoprzestrzenne wnętrze połączonego salonu, jadalni, holu i kuchni. Wszystkie te pomieszczenia mają – dzięki dużym przeszkleniom - piękną ekspozycję na ogród. Na lewo od wejścia mieszczą się: garaż, kotłownia, oraz gabinet z łazienką. Gabiet może być dostępny z holu, a można go też przystosować jako miejsce prowadzenia domowego biznesu (biuro, gabinet lekarski). Na poddaszu, dzięki wysokim ścianom kolankowym, udało się zmieścić cztery wygodne sypialnie, piękną łazienkę i garderobę. Dwa pokoje nad garażem i gabinetem można łatwo inaczej podzielić – na przykład zaprojektować tam apartament rodziców z dodatkową łazienką i garderobą. Prosta bryła i konstrukcja budynku pozwoli ograniczyć koszty budowy. Dobre materiały izolacyjne z kolei i właściwa proporcja powierzchni do kubatury pomogą zminimalizować wydatki na późniejsze utrzymanie domu. Rozsądny to właściwy projekt dla rozsądnych :) Inwestorów, którzy chcą wycisnąć z wydanych na budowę pieniędzy maksymalnie jak najwięcej pożytku. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Rzuty - Rozsądny
165.45 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 165.45 m2
Powierzchnia netto 171.07 m2
Powierzchnia całkowita 238.86 m2
Powierzchnia zabudowy 130.31 m2
Powierzchnia garażu 19.14 m2
Garaż brak danych
Piwnica Nie
Kondygnacje
Kubatura 802.00 m3
Szerokość budynku 9.75 m
Długość budynku 15.65 m
Wysokość budynku 8.00 m
Minimalna szerokość działki 17.75 m
Minimalna długość działki 23.65 m
Kąt dachu 42o
Powierzchnia dachu 229.00 m2
Koszt budowy stan surowy 138 947,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 212 203,00 zł
Elewacja - Rozsądny
Gotowy projekt domu Rozsądny elewacja Gotowy projekt domu Rozsądny elewacja Gotowy projekt domu Rozsądny elewacja Gotowy projekt domu Rozsądny elewacja