Nazwa projektu

Oszczędny

Projekt Oszczędny wizualizacja 1
Opis - projekt Oszczędny
Charakterystyka projektu Oszczędny

Oszczędny to projekt niedużego domu jednorodzinnego, dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania, nie przepadają na dachami z okapami, ale muszą budować dom z poddaszem użytkowym.

Poddasze w projekcie ma na tyle wysoką ścianę kolankową, że prawie nie ma żadnych skosów. Dzięki temu można je w pełni wykorzystać. Dom zaprojektowano na planie zbliżonym do kwadratu. Poddasze przykrywa dwuspadowy symetryczny dach. Do głównej bryły dobudowany jest garaż. Projekt można ustawić w różny sposób na działce - drzwiami wejściowymi do drogi, lub bramą garażową do wjazdu na posesję. Prosta, nowoczesna bryła, symetrycznie i proporcjonalnie rozłożone okna - wszystko to sprawia, że dom dobrze wkomponuje się w każde sąsiedztwo. Zastosowane nowoczesne materiały, ciekawa kolorystyka budynku, idą w parze z energooszczędnością i prostą konstrukcją domu, która ułatwi i zminimalizuje koszty budowy. Wnętrze domu to przestrzeń dzienna na parterze, z pokojem dziennym, holem i kuchnią, z ładnie wyeksponowanymi schodami i kominkiem. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie z łazienką. Na parterze miejsce znalazła spora kotłownia i dobudowany garaż. Można oczywiście wybudować dom także bez garażu. „Oszczędny” ma zwartą bryłę i bardzo dobre ocieplenia, co czyni go projektem energooszczędnym. W łatwy sposób można go dostosować do standardu NF40. Konstrukcja domu jest bardzo prosta, co ułatwi budowę i obniży koszty realizacji. Niewielka powierzchnia użytkowa domu pozwala na zaliczenie projektu do programu MDM. Zapraszamy !

Rzuty - Oszczędny
87.18 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 87.18 m2
Powierzchnia netto 92.52 m2
Powierzchnia całkowita 154.72 m2
Powierzchnia zabudowy 92.72 m2
Powierzchnia garażu 20.23 m2
Garaż brak danych
Piwnica Nie
Kondygnacje
Kubatura 456.00 m3
Szerokość budynku 12.13 m
Długość budynku 11.93 m
Wysokość budynku 8.00 m
Minimalna szerokość działki 19.13 m
Minimalna długość działki 18.93 m
Kąt dachu 45o
Powierzchnia dachu 97.08 m2
Koszt budowy stan surowy 83 112,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 140 560,00 zł
Elewacja - Oszczędny
Gotowy projekt domu Oszczędny elewacja Gotowy projekt domu Oszczędny elewacja Gotowy projekt domu Oszczędny elewacja Gotowy projekt domu Oszczędny elewacja