Nazwa projektu

Oliwka 2

Projekt Oliwka 2 wizualizacja 1
Opis - projekt Oliwka 2
Charakterystyka projektu Oliwka 2

Oliwka 2 to kolejna odsłona projektu Oliwka – tym razem z betonowym stropem nad parterem i ze strychem do adaptacji na poddasze użytkowe.

Domek w bardzo łatwy sposób z niecałych stu metrów powierzchni można zwiększyć o niemal 40 procent. Na poddaszu można z powodzeniem zmieścić dwa dodatkowe pokoje oraz łazienkę. Projekt ma wariantowo rozwiązany strych / poddasze : wariant podstawowy Oliwki 2 „A” ma jednoprzestrzenny strych do dowolnego zagospodarowania, a wariant „B” ma poddasze użytkowe składające się z dodatkowych dwóch pokoi z łazienką (dodatkowa powierzchnia poddasza wynosi 34,77 m2). Dom ma bardzo prostą bryłę, zbudowaną na planie prostokąta, przekrytą dwuspadowym dachem. Ciekawie rozmieszone okna, okładziny ścian, podcienie i nisze nadają budynkowi nowoczesnego dynamicznego wyglądu, udowadniając, że parterowy dom może być także ciekawy. Wszystkie potrzebne pomieszczenia znajdują się na parterze : obszerna cześć dzienna, z salonem, holem, aneksem jadalnym i kuchnią, a także trzy sypialnie z łazienkami. Dobre izolacje przegród zwiększają energooszczędność budynku. W połączeniu z wentylacją z rekuperacją dom będzie bardzo oszczędny w przyszłej eksploatacji. W domu można zamienić kocioł gazowy na kotłownię na paliwo stałe. Oliwka 2 to projektu przeznaczony dla rozwojowej rodziny, która będzie być może potrzebowała w przyszłości dodatkowej przestrzeni (poddasza). Ewentualnie jest to propozycja dla inwestorów chcących mieć dodatkową buforową przestrzeń gospodarczą lub magazynową poza pomieszczeniami mieszkalnymi. Oliwka 2 doskonale wpasuje się w każde otoczenie. Projekt nie wymaga dużej działki. Budynek jest bezpretensjonalny, ma logicznie zaprojektowane wnętrze. Zapraszamy.

Rzuty - Oliwka 2
95.53 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 95.53 m2
Powierzchnia netto 98.38 m2
Powierzchnia całkowita 128.04 m2
Powierzchnia zabudowy 128.04 m2
Garaż brak
Piwnica Nie
Kondygnacje Parterowy
Kubatura 601.00 m3
Szerokość budynku 14.19 m
Długość budynku 9.76 m
Wysokość budynku 6.00 m
Minimalna szerokość działki 21.19 m
Minimalna długość działki 17.76 m
Kąt dachu 30o
Powierzchnia dachu 194.05 m2
Koszt budowy stan surowy 114 880,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 162 430,00 zł
Elewacja - Oliwka 2
Gotowy projekt domu Oliwka 2 elewacja Gotowy projekt domu Oliwka 2 elewacja Gotowy projekt domu Oliwka 2 elewacja Gotowy projekt domu Oliwka 2 elewacja