Nazwa projektu

Oliwka

Projekt Oliwka wizualizacja 1
Opis - projekt Oliwka
Charakterystyka projektu Oliwka

Oliwka to projekt parterowego domu jednorodzinnego, dla czteroosobowej rodziny, ze strychem do adaptacji, przekrytym dwuspadowym symetrycznym dachem.

Prosta nowoczesna bryła budynku ozdobiona jest oryginalną stolarką okienną, oraz drewnianymi i klinkierowymi okładzinami ścian. Tradycyjna forma parterowego domu zaprojektowanego na planie prostokąta, została połączona z nowoczesnym detalem i materiałami. Elewację frontową urozmaica podcień wejściowy i drewniana okładzina ściany. Narożne okno kuchni dodaje frontowi charakteru. Dom od strony ogrodu z kolei wzbogacają : narożny podcień zadaszenia tarasu i szerokie przeszklenia salonu. Współczesna stylistyka domu bardzo łatwo daje się modelować i modyfikować - równie dobrze może mieć dach z dachówki, czy ściany z boniowaniem. Wnętrze ma tradycyjny układ czteropokojowego parterowego domu jednorodzinnego. Czytelny jest podział na cześć dzienną, z salonem, jadalnią, kuchnią i holem, oraz cześć nocną – z sypialniami i łazienkami. Gazowa kotłownia zlokalizowana przy wejściu może być łatwo dostosowana do pieca na paliwo stałe. Pokój dzienny z aneksem jadalnym jest bardzo ustawny. Jest tu świetne miejsce na meble wypoczynkowe, kominek, a także ścianę TV. Kuchnia posiada własną spiżarkę - marzenie niejednej pani domu. Trzy wygodne sypialnie z przewidzianymi ścianami na szafy wbudowane graniczą z dwiema łazienkami. Mała łazienka z wc i natryskiem pełni rolę codziennej toalety i dodatkowej łazienki zarazem. Schody w korytarzu wiodą nas na strych, który właściciele mogą dowolnie wykorzystać : jako dodatkową przestrzeń magazynową, lub powierzchnię użytkową. Dom zaprojektowano jako energooszczędny, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, instalacji i technologii. Dzięki temu będzie tani w budowie i w późniejszym utrzymaniu. Podstawowa wersja Oliwki nie posiada garażu, ale z łatwością można doprojektować do niej pojedynczy lub podwójny garaż. Można też dołączyć do budynku garaż wolnostojący. Pracownia posiada projekt w odbiciu lustrzanym.

Rzuty - Oliwka
95.53 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 95.53 m2
Powierzchnia netto 98.38 m2
Powierzchnia całkowita 128.04 m2
Powierzchnia zabudowy 128.04 m2
Garaż brak
Piwnica Nie
Kondygnacje Parterowy
Kubatura 601.00 m3
Szerokość budynku 14.19 m
Długość budynku 9.76 m
Wysokość budynku 6.00 m
Minimalna szerokość działki 21.19 m
Minimalna długość działki 17.76 m
Kąt dachu 30o
Powierzchnia dachu 194.05 m2
Koszt budowy stan surowy 96 976,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 140 554,00 zł
Elewacja - Oliwka
Gotowy projekt domu Oliwka elewacja Gotowy projekt domu Oliwka elewacja Gotowy projekt domu Oliwka elewacja Gotowy projekt domu Oliwka elewacja