Nazwa projektu

Luka

Projekt Luka wizualizacja 1
Opis - projekt Luka
Charakterystyka projektu Luka

Luka to śliczny domek jednorodzinny dla cztero-sześcioosobowej rodziny, parterowy z poddaszem użytkowym, przekryty kopertowym dachem, z dobudowanym garażem.

Bryła została oparta na planie kwadratu, do którego dołączono część garażową. Kopertowy dach urozmaicają lukarny – frontowa z zadaszeniem nad wejściem, wspartym na dwóch kolumnach, oraz ogrodowa z balkonikiem. Od strony ogrodu zaprojektowano dwa dodatkowe zadaszenia:  nad częścią tarasu, przekrywające wyjście z salonu do ogrodu, oraz techniczne – przy wyjściu z pomieszczenia gospodarczego do ogrodu. Architektura domu to połączenie tradycji z nowoczesnością. Dom doskonale wpisze się w każde sąsiedztwo. Wnętrze podzielono na część dzienną i gospodarczą na parterze i pokoje sypialne na poddaszu. Salon połączony z holem i częściowo otwartą kuchnią  ze spiżarką  tworzą jednoprzestrzenne wnętrze dzienne . Na parterze zaprojektowano też dodatkowe dwa pokoje – wyjątek w tej wielkości domach. Pokoje mogę pełnić funkcję gabinetu czy sypialni gościnnej, ale mogą też być pokojem babci. Na dole przewidziano też garaż i sporą kotłownię. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie – dwie dziecięce o tej samej wielkości, ze wspólną łazienką, oraz wygodna sypialnia rodziców z widokiem na ogród, balkonem, garderobą i własną łazienką . Nad częścią garażową znajduje się strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Luka to propozycja dla osób lubiących bezpretensjonalną architekturę, nie silącą się na nowoczesność za wszelką ceną, a jednocześnie nie chcących typowego polskiego dworku. To bardzo praktyczny dom, z dużą ilością pokoi, z dużymi możliwościami aranżacji wnętrz, budynek o prostej konstrukcji, energooszczędny, niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.

Rzuty - Luka
149.15 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 149.15 m2
Powierzchnia netto 155.67 m2
Powierzchnia całkowita 234.51 m2
Powierzchnia zabudowy 138.68 m2
Powierzchnia garażu 19.31 m2
Garaż brak danych
Piwnica Nie
Kondygnacje
Kubatura 789.00 m3
Szerokość budynku 14.07 m
Długość budynku 10.34 m
Wysokość budynku 8.00 m
Minimalna szerokość działki 21.64 m
Minimalna długość działki 18.71 m
Kąt dachu 40o
Powierzchnia dachu 250.69 m2
Koszt budowy stan surowy 139 642,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 200 410,00 zł
Elewacja - Luka
Gotowy projekt domu Luka elewacja Gotowy projekt domu Luka elewacja Gotowy projekt domu Luka elewacja Gotowy projekt domu Luka elewacja