Nazwa projektu

Willa atrium

Projekt Willa atrium wizualizacja 1
Opis - projekt Willa atrium
Charakterystyka projektu Willa atrium

Willa Atrium - parterowy dom jednorodzinny, zaprojektowany jako jednokondygnacyjne przekryte płaskim dachem "pudełko", z otwartą elewacją frontową - wejściową, oraz przeszkloną elewacją ogrodową i tytułowym wewnętrznym atrium.

Atrium w środkowej części bryły pozwala na doświetlenie wewnętrznych pomieszczeń, oraz stworzenie prywatnego, intymnego ogródka - zupełnie odizolowanego od oczu sąsiadów. W projekcie przestrzeń podzielono funkcjonalnie na części. W bryle frontowej zaprojektowano zaplecze gospodarcze - z dużym garażem i kotłownią, umieszczono sypialnie dziecięce i gościnną z łazienkami, oraz gabinet - biuro. W bryle ogrodowej zaprojektowano salon, połączony z kuchnią, aneksem jadalnym i holem, oraz apartament rodziców - z sypialnią, łazienką i garderobą. Wiele otwarć i duża ilość przeszkleń - z salonu i sypialni - daje możliwość unikalnego wręcz kontaktu domowników z otaczającą przyrodą. Dom posiada dwa niezależne wejścia: codzienne - od strony elewacji frontowej, między garażem a gabinetem, oraz drugie - reprezentacyjne, wiodące wzdłuż elewacji bocznej, po oświetlonym decku, do wejścia przez szklany przedsionek do podwyższonego centralnego westybulu, ze świetlikiem w dachu i pięknym widokiem na wewnętrzne atrium. W projekcie zastosowano rzadko spotykane detale, materiały i rozwiązania - jak całkowicie przeszklona, schowana w podcieniu elewacja ogrodowa, z dwustronnym masywnym kominkiem, czy piękna wyspa kuchni widoczna z salonu. Elementy te świadczą o wyjątkowości i stylu domu. Zarówno wygląd zewnętrzny domu, jak i jego wnętrza tworzą niepowtarzalny, oryginalny efekt. Projekt dostępny jest także w wersji odbicia lustrzanego.

Rzuty - Willa atrium
257.00 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 257.00 m2
Powierzchnia netto 257.00 m2
Powierzchnia całkowita 369.17 m2
Powierzchnia zabudowy 369.17 m2
Powierzchnia garażu 48.29 m2
Garaż wielostanowiskowy
Piwnica Nie
Kondygnacje Parterowy
Kubatura 1345.00 m3
Szerokość budynku 16.82 m
Długość budynku 26.60 m
Wysokość budynku 3.00 m
Minimalna szerokość działki 23.82 m
Minimalna długość działki 34.60 m
Kąt dachu 2o
Powierzchnia dachu 345.50 m2
Koszt budowy stan surowy 324 311,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 515 620,00 zł
Elewacja - Willa atrium
Gotowy projekt domu Willa atrium elewacja Gotowy projekt domu Willa atrium elewacja Gotowy projekt domu Willa atrium elewacja Gotowy projekt domu Willa atrium elewacja
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: ICEA