Nazwa projektu

Biedronka

Projekt Biedronka wizualizacja 1
Opis - projekt Biedronka
Charakterystyka projektu Biedronka

Biedronka to propozycja niewielkiego domu jednorodzinnego dla trzy-czteroosobowej rodziny, parterowego, przekrytego dwuspadowym łagodnym dachem, ze strychem do adaptacji.

Domek ma prostą bryłę i konstrukcję. Jest łatwy w budowie i tani w przyszłej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu bardzo dobrego ocieplenia i nowoczesnych instalacji jest budynkiem energooszczędnym. Wygląd zewnętrzny to połączenie nowoczesności z tradycyjną formą. Nowoczesne materiały wykończeniowe i detale architektoniczne łączą się tu z tradycyjną formą parterowego domu na planie prostokąta, z dwuspadowym dachem. Elewacje frontowa i ogrodowa zostały urozmaicone zadaszonymi podcieniami, oraz drewnianymi okładzinami ścian. Oryginalny dach kryty blachą na rąbek można łatwo zastąpić dachówką lub blacho dachówką. Wnętrze domu występuje w dwóch wersjach: wariancie z dostępem na strych przez wyciągane schodki drabinkowe, oraz wariancie ze schodami na strych. W obu wersjach dostajemy w górę do nieużytkowego poddasza – strychu, który można dowolnie zaadaptować, jako magazyn, lub jako pomieszczenie użytkowe. Parter domu składa się z części dziennej z salonem, kuchnią i holem, oraz dwóch sypialni z łazienką. Przy przedsionku znajduje się kotłownia gazowa, którą łatwo można zmienić na kotłownię z piecem na paliwo stałe. Mimo niewielkiej powierzchni dom ma przestronne i wygodne wnętrze. Biedronka jest budynkiem całorocznym, może być też wykorzystywana jako dom wakacyjny. Prosta i łatwa konstrukcja pozwoli zaoszczędzić na kosztach budowy. Biedronka to z pewnością propozycja dla rozsądnie myślącego Klienta. Projekt występuje w wersji bez garażu, ale bardzo łatwo można doprojektować garaż z boku domu, przy sypialniach. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Rzuty - Biedronka
57.79 m2 Powierzchnia użytkowa
Specyfikacja techniczna
Powierzchnia użytkowa 57.79 m2
Powierzchnia netto 61.29 m2
Powierzchnia całkowita 80.95 m2
Powierzchnia zabudowy 80.95 m2
Garaż brak
Piwnica Nie
Kondygnacje Parterowy
Kubatura 346.00 m3
Szerokość budynku 11.00 m
Długość budynku 8.00 m
Wysokość budynku 5.00 m
Minimalna szerokość działki 17.00 m
Minimalna długość działki 16.00 m
Kąt dachu 30o
Powierzchnia dachu 130.59 m2
Koszt budowy stan surowy 66 452,00 zł
Koszt budowy stan zamknięty 89 760,00 zł
Elewacja - Biedronka
Gotowy projekt domu Biedronka elewacja Gotowy projekt domu Biedronka elewacja Gotowy projekt domu Biedronka elewacja Gotowy projekt domu Biedronka elewacja