Aktualności

Dom spełniający oczekiwania

wtorek, 17 maja 2011
Budowa domu to wyczerpujące i czasochłonne przedsięwzięcie, mimo to - dla wielu osób stanowi tańszą alternatywę niż zakup mieszkania.

Rozwój technologii w budownictwie dostarcza różnych możliwości, dzięki czemu zmieniają się także kryteria doboru odpowiedniego rozwiązania przez potencjalnych nabywców. Poza ceną, metrażem domu i lokalizacją, ważne są takie parametry, jak wytrzymałość i możliwość ewentualnej rozbudowy budynku w momencie, kiedy rodzina zacznie się powiększać.
 
Skrojony na miarę 
W powszechnej opinii panuje przekonanie, że młodzi ludzie poszukują raczej mieszkań niż domów. Oczekują stabilizacji, ale nie kosztem rezygnacji z komfortu życia w mieście. Poza tym, nie posiadają wystarczających zasobów finansowych, dzięki którym mogliby pokryć całkowity koszt budowy. W związku z tym oferta domów jednorodzinnych skierowana jest w zatem do osób w średnim wieku, które osiągając odpowiednią sytuację materialną, mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę do wymarzonego miejsca, z dala od miejskiego zgiełku. Według Sylwestra Jankowskiego z firmy Tektum, stawiającej domy w technologii modułowej, zarówno młodzi ludzie, jak i osoby w średnim wieku, rozważając budowę domu, powinny dostosować projekt do aktualnych potrzeb, z możliwością jego późniejszej rozbudowy bez konieczności naruszenia powstałej wcześniej części.

?Na etapie projektu należy przede wszystkim zastanowić się nad powierzchnią i funkcjonalnością idealnego domu. W końcu przyszli domownicy mają czuć się w nim komfortowo. W tym czasie warto zaplanować przyszłe powiększenie inwestycji. W trakcie wznoszenia domu modułowego z przygotowanych wcześniej prefabrykatów można postawić budynek o powierzchni np. 100 m2 i mieć na uwadze jego późniejszą rozbudowę o kolejne kilkadziesiąt m2. Dostawienie nowych modułów i zamknięcie budynku może się odbyć w dowolnym momencie, np. w czasie planowanego urlopu.?

Trwałość zapisana w słojach
Możliwość rozbudowy domu modułowego wiąże się bezpośrednio z trwałością tego typu konstrukcji. Dla wielu osób szkieletowe konstrukcje kojarzą się raczej z domkami letniskowymi, niż tradycyjną zabudową jednorodzinną. ?Za budownictwem szkieletowym, poza atrakcyjną ceną i krótkim czasem budowy, przemawia przede wszystkim trwałość modułowej konstrukcji. Drewno, jako surowiec naturalny, ma wyjątkowe cechy, a po poddaniu właściwej obróbce jest niezwykle wytrzymałe i elastyczne. Rozwój technologii budowlanych sprawił, że ten jeden z pierwszych surowców budowlanych wciąż pozostaje materiałem niezwykle nowoczesnym? - wyjaśnia Maciej Wojniłowicz, dyrektor techniczny  w firmie Tektum. ?Domy w technologii skandynawskiej są bardzo wytrzymałe. Drzewo szwedzkie, rosnące w tamtym klimacie, jest poddawane obróbce i suszeniu. Dzięki temu jest odporne na wszelkie szkodniki, grzyby i odkształcenia? - zaznacza Wojniłowicz.

Inwestycja w przyszłość
W zależności od potrzeb, własny dom to dla wielu osób spełnienie marzeń. W końcu w każdym człowieku tkwi potrzeba posiadania miejsca, które daje poczucie wolności i swobody, gwarantując jednocześnie ciszę i odprężenie po intensywnym dniu pracy. 

źródło: informacja prasowa
Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]