Aktualności

Budma 2011 raport podsumowujący

czwartek, 03 lutego 2011
Rekordowa frekwencja! Z innowacyjną ofertą wystawców jubileuszowej dwudziestej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, która odbyła się w dniach 11-14 stycznia 2011 r. w Poznaniu zapoznało się 62.000 osób ? to o około 3 proc. więcej niż podczas ubiegłorocznych targów.
62.000 zwiedzających
? 1420 firm z 33 krajów
? 60.000 mkw. ekspozycji
? 470 dziennikarzy 

Wystawcy zgodnie podkreślali wysoką fachowość przybyłej na targi publiczności, wśród której największą grupę stanowili przedstawiciele firm budowlanych. Według danych zebranych podczas rejestracji procentowy podział zwiedzających Budmę 2011 wygląda następująco:
? firmy budowlane (w tym główni wykonawcy, firmy ogólnobudowlane i wykonawcze) ? 38,9 proc.
? hurtownie i sklepy budowlane ? 11,1 proc.
? inżynierowie budownictwa ? 9,8 proc. 
? inwestorzy indywidualni ? 9,3 proc. 
? architekci, projektanci, biura projektowe ? 6,9 proc.
? inwestorzy instytucjonalni (w tym deweloperzy, administratorzy budynków) ? 6,1 proc.
? rzemieślnicy (w tym m. in. dekarze, murarze, glazurnicy, parkieciarze) ? 5,6 proc.
? producenci materiałów budowlanych ? 4,3 proc.
? uczelnie techniczne i centra naukowo-badawcze ? 1,9 proc.
? inne grupy -  6,1 proc.

Rosnący profesjonalizm zwiedzających jest efektem wielu działań podjętych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie mających na celu zaproszenie specjalistów z branży do wizyty na targach.

Najbardziej skutecznym elementem promocji był mailing bezpośredni. Zaproszenia na targi Budma wysłane zostały do 80.000 specjalistów z całego kraju i zagranicy. Kluczowi zwiedzający otrzymali kartę VIP upoważniającą do bezpłatnego wstępu na teren ekspozycji przez cały czas trwania targów, a także korzystania ze specjalnej strefy Business Point, w której w komfortowych warunkach mogli przeprowadzić rozmowy biznesowe, posilić się oraz przejrzeć prasę. Tegoroczną edycję poprzedziła także szeroko zakrojona akcja promocyjna obejmująca kampanię reklamową w Internecie, prasie codziennej i branżowej, dodatek ?Gazeta na Budmę? dołączany do ogólnopolskiego nakładu ?Gazety Wyborczej? oraz magazyn ?Budma NEWS? wydany w wersji polskiej i angielskiej. 

Wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej

Podczas jubileuszowej edycji największych targów budowlanych w naszej części Europy, odbywającej się pod hasłem ?Zrównoważone budownictwo ? energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo?, prezentowana była oferta 1420 firm z 33 krajów. Ekspozycja zajęła powierzchnię 60.000 mkw. i obejmowała wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową,  po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem. Wyjątkowo spektakularnie prezentowała się m. in. ekspozycja stolarki otworowej. Na targach swoimi produktami pochwalili się najważniejsi producenci drzwi, okien, osłon i bram. Także w ramach bloku tematycznego ?Drewno w budownictwie? innowacyjną ofertę przedstawiła nadspodziewanie szeroka reprezentacja rynku.

Tegoroczna edycja targów Budma podkreśliła międzynarodowy charakter tego wydarzenia. Z zagranicy pochodził niemal co trzeci wystawca. Wspólne narodowe wystąpienia pod auspicjami zagranicznych instytucji rządowych i gospodarczych zorganizowały Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia i Włochy.

Targom patronował Minister Gospodarki Waldemar Pawlak i Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk, który osobiście dokonał otwarcia ekspozycji podczas uroczystej ceremonii połączonej z galą targowych nagród. 

Ekspozycję Budmy wzbogaciły odbywające się równocześnie targi Centrum Budownictwa Sportowego i Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech.

Nowoczesne budowanie na żywo

Firmy uczestniczące w targach Budma zaprezentowały kilkaset nowości. Lista nowych produktów zgłoszonych przez wystawców dostępna jest na stronie www.budma.pl. Nowości prezentowane były nie tylko na stoiskach, ale także na licznych ekspozycjach specjalnych oraz  podczas interaktywnych pokazów:
? Budownictwo energooszczędne i pasywne ? specjalna ekspozycja firm oferujących energooszczędne rozwiązania dla budownictwa towarzysząca Forum Budownictwa Energooszczędnego o i Pasywnego
? BudShow - dom inteligentny - w pawilonie 12 wybudowany został modelowy dom inteligentny KNX wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie wspieranego komputerowo sterowania elektronicznego.
? Wioska Domów Drewnianych 
? Pokazy Sztuki Dekarskiej 
? Nowoczesny Warsztat Ciesielski 
? Budynek bez barier ? specjalna ekspozycja prezentująca ofertę firm oferujących rozwiązania z zakresu kształtowania przestrzeni dostępnej
? Salon Parkietów
? Warsztaty dla parkieciarzy
? Zawody o tytuł ?Stolicy Polskiego Parkieciarstwa?
? IV Glazurnicze Mistrzostwa Polski
? Pokazy układania kostki brukowej 

Konferencje, spotkania, debaty

Targom Budma 2011 towarzyszył wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Liczne spotkania, seminaria, konferencje i prelekcje były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między specjalistami z branży budowlanej oraz cennym źródłem wiedzy o najnowszych trendach w sektorze budowlanym. W trakcie targów odbyło się kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji tematycznych i debat przygotowywanych z myślą o poszczególnych grupach zwiedzających m.in.: architektach, inwestorach, wykonawcach, rzemieślnikach czy inżynierach budownictwa.

? Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego
? Dzień Architektury z udziałem gwiazdy światowej architektury, jednego z najwybitniejszych fińskich architektów prof. Rainera Mahlamäkiego
? Akademia Efektywnego Projektowania w ramach przestrzeni Archispace
? Dzień Urbanistyki ?Przestrzeń publiczna ? od pomysłu do realizacji?.
? Dni Inżyniera Budownictwa poświęcone w tym roku eurokodom i budownictwu po powodzi 
? Zrównoważone budownictwo w UE
? X Kongres Dekarzy Polskich
? Bezpieczeństwo pracy w budownictwie
? Nowoczesne parkieciarstwo - Projektowanie, design, technologia, wykonawstwo
? Perspektywy i problemy branży parkieciarskiej
? Projektowanie lekkich ścian i dachów, Dachy płaskie
? Budowa energetyki jądrowej szansą dla polskiego przemysłu budowlanego
? Okna i drzwi ? polska specjalność eksportowa. Branżowy program promocji eksportu okien i drzwi w latach 2011-2015
? Nowe regulacje prawne w budownictwie
? Rynek kostki brukowej w Polsce ? sytuacja obecna i perspektywy rozwoju
? Greenbuilding
? Zielone zamówienia publiczne w budownictwie ? problemy i rozwiązania
? Rzemieślnicze Forum Budowlane

Pełna informacja o programie targów na stronie www.budma.pl 

Nagrody dla najlepszych

Podczas targów zostały wręczone nagrody w licznych prestiżowych konkursach. 8 szczególnie innowacyjnych produktów prezentowanych podczas targów nagrodzono Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z kolei Nagrodami Acanthus Aureus wyróżnionych zostało 14 stoisk targowych najlepiej zaprojektowanych i przygotowanych do realizacji strategii marketingowej wystawcy. Pełna lista firm nagrodzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.budma.pl.
Na targach wręczono nagrody także w następujących konkursach i zawodach:
? V edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego
? IV Glazurnicze Mistrzostwa Polski
? Zawody o tytuł ?Stolicy Polskiego Parkieciarstwa?
? III edycja Znaku Jakości SPBKD ?Trwała kostka ? gwarancja jakości?
? Kryształowe Profile
? V edycja konkursu Przetargi dla najlepszych ? Lider Eko Inwestycji
? Perły Ceramiki

Pod okiem mediów

Podjęta została współpraca z kilkudziesięcioma magazynami i portalami branżowymi z zakresu budownictwa. W trakcie Budmy w Centrum Prasowym MTP akredytowało się 470 dziennikarzy. Liczne relacje z targów znalazły się zarówno w prasie codziennej, jak i w stacjach radiowych i telewizyjnych. Specjalny ogólnopolski dodatek z okazji targów wydała ?Gazeta Wyborcza?.

Z obecności przedstawicieli mediów chętnie korzystali wystawcy. Podczas targów interesujące konferencje prasowe zorganizowały: Fakro (?20 lat FAKRO ? historia innowacyjności?), Roto FRANK (?Integracja w architekturze"), Związek Pracodawców i Producentów Materiałów Budowlanych (?Ile jest kleju w kleju ? dalsze dzieje?), Stowarzyszenie Producentów Brukowej Kostki Drogowej (Konferencja prasowa laureatów III edycji znaku jakości ?Trwała kostka ? Gwarancja jakości?). Podczas konferencji prasowej organizatorów targów Budma przedstawiony został najnowszy raport AMS Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. dotyczący sytuacji na rynku budowlanym.

Budma 2012

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma, które odbędą się 24-27 stycznia 2012 r. pod hasłem ?Budownictwo przyszłości?. 

Tematyka Budmy 2012 obejmować będzie budownictwo inżynieryjne i drogowe, kubaturowe, przemysłowe oraz specjalistyczne. Coraz istotniejszą kwestią jest modernizacja istniejącej zabudowy (np. zabytków, starych osiedli z wielkiej płyty, budynków użyteczności publicznej). Dlatego szczególny nacisk położony zostanie na prezentację nowoczesnych technologii służących remontom i termomodernizacji obiektów budowlanych. Szerzej zaprezentowane zostaną również nowości technologiczne dotyczące hydrobudownictwa i zabezpieczeń przeciwpowodziowych. 

Bogatą ofertę maszyn budowlanych i drogowych, a także pojazdów oraz sprzętu budowlanego będzie można zobaczyć podczas odbywających się równolegle, organizowanych w cyklu dwuletnim, targów Bumasz. Jak co roku Budmie towarzyszyć będzie ekspozycja Centrum Budownictwa Sportowego. 

źródło: portal-prasowy.pl

Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]