Aktualności

Niedrogie ciepło dla domu

poniedziałek, 04 października 2010
Tegoroczny wrzesień obfitował w wyjątkowo chłodne noce. Z tego względu w wielu domach i blokach już od dawna trwa sezon grzewczy. Aby koszty ogrzewania były jak najmniej dotkliwe dla naszych portfeli, a w domu panowało przyjemne ciepło - warto pomyśleć o odpowiednim systemie grzewczym. Obok tradycyjnych sposobów ogrzewania istnieją jeszcze nietypowe metody, jak na przykład stropy klimatyczne. Dzięki nim skutecznie i niedrogo ogrzejemy nasze domy.

Ogrzewanie polskich domów i mieszkań pochłania aż ponad 70% energii zużywanej przez ich lokatorów.1 Do tego dochodzą stale rosnące ceny energii oraz przedłużające się, bardzo mroźne zimy, które sprawiają, że wielu Polaków nie stać na wystarczające ogrzanie pomieszczeń. Dlatego decydując się na budowę domu, warto rozważyć wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań budowlanych, w tym wybór odpowiedniego systemu grzewczego, dopasowanego do naszych potrzeb.     

Najpopularniejszą metodą ogrzewania domów i mieszkań w Polsce jest ogrzewanie konwekcyjne, do którego zalicza się ogrzewanie podłogowe oraz za pomocą grzejników. Systemy te działają na zasadzie konwekcji, tzn. najpierw ocieplają powietrze w pomieszczeniu, a następnie rozprowadzają je poprzez okrężne wirowanie - mówi Oskar Gornisiewicz z firmy Dennert. Ogrzewanie konwekcyjne powoduje jednak, że temperatura powierzchni elementów pomieszczenia (ścian, drzwi, mebli itp.) jest różna od temperatury powietrza w pomieszczeniu. W praktyce oznacza to, że siedząc na przykład przy ścianie lub oknie odczuwamy zimno, a nawet przeciąg.

Równomierne ogrzanie pomieszczeń na całej powierzchni uzyskamy poprzez zastosowanie stropów klimatycznych. Ich działanie opiera się na zasadzie wymiany ciepła, powodującej przemieszczanie się promieniowania cieplnego z ciepłej na zimną powierzchnię. Dzięki temu temperatura powietrza w pomieszczeniach może być od 2 do 3°C niższa niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym, co niesie ze sobą znaczące oszczędności energii  ? mówi Oskar Gornisiewicz. W praktyce obniżając temperaturę o 1°C zyskujemy około 6% oszczędności energii, a o 30C ? już blisko 20%! Jednocześnie stosowanie stropów klimatycznych do ogrzewania pomieszczeń powoduje, że odczuwane przez człowieka ciepło jest bardziej przyjemne i przyjazne dla zdrowia niż przy tradycyjnym ogrzewaniu.

Oszczędność energii przy zastosowaniu stropów klimatycznych osiągniemy także dzięki szybkiemu czasowi ich reakcji. Dla przykładu ? strop klimatyczny DX-Therm jest wykonany z naturalnego materiału budowlanego ? betonu, który posiada zdolność przewodności cieplnej na poziomie 1,25 W/mK. Dzięki temu  szybko się nagrzewa, ograniczając zużycie energii. Pełną wydajność osiąga on już po około 60 minutach, co w praktyce pozwala zaoszczędzić do 30% energii w porównaniu do ogrzewania podłogowego lub za pomocą grzejników. Ponieważ promieniowanie cieplne  rozchodzi się ze stropu na poszczególne elementy budowlane pomieszczenia - panele, dywany czy izolacja podłogi nie wpływają na efektywność rozwiązania. Do zasilania DX-Therm można wykorzystać zarówno gaz, olej, prąd czy pompy ciepła.  

 
Oprócz skutecznego, niedrogiego ogrzewania zastosowanie stropów klimatycznych niesie ze sobą jeszcze wiele innych korzyści. Wadą tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego jest bowiem samo zjawisko konwekcji, tj. wymiany powietrza na skutek różnicy temperatur. W wyniku przemieszczania się powietrza dochodzi do unoszenia się kurzu oraz znajdujących się w nim zanieczyszczeń (roztoczy, zarodników pleśni itp.), które mogą negatywnie wpływać na zdrowie, szczególnie alergików i małych dzieci. Stropy klimatyczne wykorzystują do ogrzewania zjawisko promieniowania, co minimalizuje unoszenie się kurzu oraz zapewnia przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach - tłumaczy Oskar Gornisiewicz z firmy Dennert. 

Zaletą stropów klimatycznych jest także większa swoboda projektowania i meblowania pomieszczeń. W ich przypadku system grzewczy umieszczony jest bowiem bezpośrednio w stropie i nie wymaga podwyższenia podłogi, jak przy ogrzewaniu podłogowym. W odróżnieniu od grzejników, nie zajmują one dodatkowego miejsca na ścianie. Tego typu ogrzewanie znakomicie sprawdzi się więc w minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeniach lub wówczas, gdy chcemy maksymalnie wykorzystać na umeblowanie powierzchnię przy ścianach. 

Stropy klimatyczne dostarczane są  na budowę jako gotowe elementy. Ich montaż jest bardzo szybki, np. montaż stropu DX-Therm o powierzchni około 100 m2 zajmuje około 2 godzin. 

Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]