Aktualności

Płytkowa moda na czas kryzysu

wtorek, 01 września 2009

Szalejący kryzys dotyka niemal wszystkie branże, niestety - coraz częściej odczuwa go również budownictwo.

Jeżeli w najbliższym czasie czeka nas remont lub urządzanie łazienki, bądź planujemy wymianę płytek w kuchni czy przedpokoju ? weźmy przykład z największych producentów i postawmy na ?modę na czas kryzysu?: ponadczasową klasykę, bezpieczną i przyjazną kolorystykę oraz wysoką jakość ? czyli trendy, które nigdy nie wychodzą z mody, nie znudzą nam się zbyt szybko i są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy urządzone pomieszczenie posłuży nam dobre kilka lat nie tracąc na swojej atrakcyjności.

W dziedzinie wzornictwa i formatów daje się zauważyć, że producenci płytek zaczynają wykazywać się pewną zachowawczością. Wygląda na to, że skończył się wyścig na jak największe formaty ? dominujące ostatnio wielkie rozmiary (ok. 30/40x90/100 cm) ustępują miejsca sprawdzonym formatom 45x45 cm czy 30x60 cm.  Następuje odejście od agresywnej, ostrej kolorystyki ? dominują od lat popularne i ?bezpieczne? kolory ziemi: beże, brązy, ochry oraz odcienie szarości i grafitu.

W dobie kryzysowego zaciskania pasa, wybierając płytki musimy dokonać wyjątkowo rozważnego wyboru. Kryzys i idąca za nim konieczność oszczędności mogą sprawić,   że kuszące wydadzą nam się najtańsze produkty. Jednak może się okazać, że jest to oszczędność pozorna. W czasie kryzysu postawmy na wysoką jakość płytek, co da nam gwarancję ich większej trwałości, a niekoniecznie musi oznaczać wysoką cenę.

Warunki te znakomicie spełniają gresy polerowane CERAMSTIC. Zalet gresów polerowanych CERAMSTIC ? wyjątkowej twardości, niskiej nasiąkliwości, małej ścieralności oraz odporności na działanie kwasów i zasad nie trzeba wręcz przedstawiać.

Cechy te sprawiają, że ?polery? CERAMSTIC cieszą się nieustannym powodzeniem.

Gresy polerowane CERAMSTIC to świetny wybór na czas kryzysu ? są niezmiernie trwałe, a ich stonowana kolorystyka oraz sprawdzone formaty dadzą nam duże możliwości aranżacyjne. Co ważne ? płytki gresowe CERAMSTIC są uniwersalne ? nadają się nie tylko na podłogę, ale również jako kompleksowe rozwiązanie do łazienki i kuchni.

Gresy polerowane CERAMSTIC podzielone są na pięć kolekcji:
- Futuna: w kolorach białej i ciemnej czekolady
- Palau: w kolorze łososiowym i beżowo-brzoskwiniowym
- Tonga: w ciemnym i jasnym odcieniu piasku
- Chuuk: w odcieniach popieli i grafitu
- Pop Art: czysta biel i czerń.
Kolekcje uzupełnione są o liczne elementy dekoracyjne: centra, listwy, narożniki oraz mozaiki.

EKSPERT RADZI:
  

Agnieszka Rodziewicz
Stylista CERAMSTIC

Postaw na ponadczasową klasykę i sprawdzone kolory, takie jak beże, brązy czy szarości. Nie musi to wcale oznaczać nudy, obecnie producenci proponują wieloelementowe kolekcje, w których stonowane płytki są uzupełnione o rozmaite dekoracje, takie jak listwy, narożniki czy dekory typu centro, które znakomicie ożywią każde pomieszczenie.
Ciekawym pomysłem może być wyłożenie łazienki płytkami w spokojnych odcieniach beżu i brązu, a na najlepiej wyeksponowanej ścianie umieszczenie tylko jednego dekoru, ale dość dużego (60x60 cm) z wyrazistym motywem  smoka lub róży wiatrów.

źródło: informacja prasowa Ceramistic

Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]