Aktualności

Aby wszystkie DZIECI miały swój DOM!

piątek, 28 sierpnia 2009

Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie od 3 lat pomaga Rodzinom Zastępczym,
przekazując bezpłatnie projekty domów z kolekcji ARCHON+. Już 28 rodzin z całej Polski buduje domy, w których zamieszkają osamotnione dzieci, pozbawione z różnych przyczyn rodzinnego domu.

"W domach dziecka w Polsce przebywa niezmiennie od kilku lat ponad 25 000 dzieci. Marzeniem naszej Fundacji jest aby dzieci nie trafiały już do domów dziecka, tylko znalazły miłość i wsparcie w Rodzinach Zastępczych lub mogły powrócić do swoich rodzin biologicznych.  Pomagając Rodzinom Zastępczym w budowie domów, mamy nadzieję, że mimo wielu problemów, rodzicielstwo zastępcze będzie się dalej rozwijać" ? Jerzy Kala, Prezes Fundacji  ARCHON+ Dzieci Które Kochacie

Aby wszystkie DZIECI miały swój DOM to akcja polegająca na przekazywaniu rodzinom zastępczym w formie darowizny gotowych projektów domów. Wszystkie Rodziny Zastępcze, które chciałyby otrzymać za darmo projekt domu z oferty ARCHON+ prosimy o kontakt z  Fundacją ARCHON+ Dzieci Które Kochacie oraz przesłanie pocztą na adres fundacji następujących dokumentów: 
-Oryginalnego zaświadczenia z PCPR potwierdzającego pełnienie funkcji rodziny zastępczej wraz z informacją o ilości dzieci przyjętych (data od kiedy)
-Aktualnego zdjęcia rodziny (wraz z przyjętymi dziećmi)
Podpisanego oświadczenia na wykorzystanie do publikacji zdjęcia rodziny wraz z przetwarzaniem danych osobowych (oświadczenie wysyłamy mailem do wydrukowania)

Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie jest organizacją pozarządową wspierającą od lat ideę rodzicielstwa zastępczego. Najważniejszym celem  a zarazem misją Fundacji jest pomoc osamotnionym dzieciom, która realizowana jest m. in. poprzez wspieranie rodzin zastępczych i promowanie inicjatywy zakładania kolejnych. Fundacja  zabiega o to, aby instytucja dużych, publicznych domów dziecka odeszła w zapomnienie ponieważ tylko rodzina daje dzieciom szansę prawidłowego rozwoju zapewniając jednocześnie właściwą opiekę, wsparcie, a co najważniejsze miłość.

Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie
ul. Słowackiego 42/3b, 32-400 Myślenice
e-mail.  fundacja@archon.pl
www.rodzinazastepcza.org.pl
tel./fax:+48 12 272-39-66
 
I tak zostaliśmy  Rodziną Zastępczą!

Państwo Beata i Marek Baranowie są  małżeństwem od kilkunastu lat. Mają dwójkę własnych dzieci, szesnastoletniego syna Adama i ośmioletnią córkę Zuzię. "Ponad dwa lata temu dwoje spokrewnionych z naszą rodziną dzieci z powodu nieodpowiedzialnych, nadużywających alkohol rodziców, znalazło się w pogotowiu opiekuńczym, praktycznie bez szans na powrót do domu. Sytuacja wymagała natychmiastowej decyzji i działania. W ciągu kilku dni udało nam się zabrać do siebie wówczas trzynastoletniego Piotrka i jego młodszą dwuletnią siostrzyczkę Natalię ? I tak zostaliśmy Rodziną Zastępczą. Początki oczywiście nie były łatwe ale jakoś dajemy sobie radę i nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji" ? Beata i Marek Baranowie

Rodzina Państwa Baranów z Radomska otrzymała od Fundacji projekt domu w rododendronach 6 i już od roku mieszka nowym domu.

Co skłoniło Państwa do podjęcia decyzji o budowie domu?
W chwili podjęcia decyzji o przyjęciu do naszej rodziny Piotrka i Natalii, mieszkaliśmy w wynajętym mieszkaniu i powoli przymierzaliśmy się do budowy domu. Powiększenie rodziny nie miało znaczącego wpływu na decyzję o budowie natomiast zmusiło nas do zaplanowania większej ilości pomieszczeń i za razem większego domu.

Czy brali Państwo pod uwagę zakup mieszkania?
Kiedyś mieszkaliśmy w małym mieszkanku w bloku z dwójką dzieci. Zupełnie nieoczekiwanie nadarzyła nam się okazja wynajęcia całego domu w pięknej, leśnej okolicy za miastem, w dodatku za niewielkie pieniądze. Potraktowaliśmy to jako próbę i czas do namysłu aby zastanowić się nad tym czy kupić większe mieszkanie w bloku czy budować dom. Dzisiaj nie zastanawialibyśmy się nawet przez chwilę. To wspaniałe uczucie mieć swój własny kawałek Ziemi w dodatku z wymarzonym domkiem na powierzchni.

Jak trafili Państwo na ofertę naszego biura?

Znalezienie odpowiedniego projektu domu zajęło nam kilka miesięcy. W tym czasie przejrzeliśmy wspólnie mnóstwo katalogów w wersji drukowanej oraz internetowej. Wybraliśmy kilka najlepszych naszym zdaniem i jak się okazało wszystkie pochodziły z firmy ARCHON+. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że możemy otrzymać ten projekt od fundacji w ramach działań wspierających rodziny zastępcze.

Czego chcieliby Państwo życzyć i co poradzić przyszłym Inwestorom?

Przede wszystkim odwagi i rozwagi. Należy oszczędzać bardzo mądrze aby później nie żałować, że mogło się coś zrobić lepiej.

Źródło: ARCHON+ Biuro Projektów

Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]