Aktualności

Spadają ceny działek pod budowę domów

czwartek, 23 lipca 2009

Koniec szaleństwa cen na rynku działek budowlanych. W okolicach dużych miast są one coraz tańsze. W powiatach graniczących z Warszawą redukcje, licząc rok do roku, sięgają nawet 35 proc. - wynika z raportu Szybko.pl i Expandera.

Najwyższe spadki zanotowano w Legionowie i Łomiankach. To efekt nadwyżki podaży nad popytem.

- Analizowaliśmy grunty pod zabudowę jednorodzinną, których powierzchnia nie przekracza 5 tys. mkw. Ustaliliśmy, że ceny wróciły do normalności. Łomianki np. to nie miejscowość o jakichś niesamowitych walorach estetycznych, historycznych czy komunikacyjnych, a na fali wzrostów z 2006 i 2007 r. cena metra kwadratowego sięgała tam nawet 1000 zł - mówi Marta Kosińska z portalu Szybko.pl. Do tego w ciągu roku liczba ofert w okolicach stolicy wzrosła o 65 proc.

Dziś w Łomiankach czy Legionowie można znaleźć oferty działek, których metr kwadratowy kosztuje ok. 100 zł. - Z Łomianek do centrum Warszawy odległość jest wprawdzie niewielka, ale złe rozwiązania komunikacyjne powodują w godzinach szczytu gigantyczne korki. To obniża atrakcyjność tej okolicy, często traktowanej jako sypialnia dla osób pracujących bliżej centrum stolicy - dodaje Kosińska.

Ceny spadają również w okolicach innych dużych miast, jednak nie wszędzie. W Kobierzycach pod Wrocławiem w ciągu roku grunt pod budowę średnio staniał o blisko 30 proc., z kolei w Jelczu-Laskowicach o prawie jedną piątą. O tyle samo potaniały działki w okolicach Murowanej Gośliny pod Poznaniem.

Trochę inaczej wygląda sytuacja w Małopolsce, szczególnie w okolicach Krakowa. Spadły ceny w Michałowicach (13 proc.), ale np. w Skawinie wzrosły już o 4 proc. Tam jednak nie było znacznej podwyżki cen w ostatnich latach. I dziś można znaleźć działkę, której metr kwadratowy kosztuje 55 zł. Natomiast dzięki spadkom cen w okolicach Obornik w Wielkopolsce możemy kupić grunt, którego cena za mkw. nie przekracza 50 zł. A w Kątach Wrocławskich nawet za 30 zł.

O redukcjach cen Marcin Jańczuk, analityk Metrohouse, mówi: - Nareszcie. Spadki są naturalnym następstwem obecnej sytuacji w nieruchomościach. Zdarzało się, że wysoko wycenione przez właścicieli grunty nie mogły znaleźć nabywców nie tylko przez wiele miesięcy, lecz także lata - mówi Jańczuk. - Działki trafiały na rynek dość przypadkowo, często dla wysondowania kwoty, jaka jest możliwa do osiągnięcia. A w czasach prosperity na rynku działek ich ceny były podnoszone wprost proporcjonalnie do zgłaszanego przez klientów zainteresowania.

Dlatego teraz można kupić teren pod budowę nawet powyżej 20 proc. ceny ofertowej. - Osoby pragnące kupić działkę budowlaną swoje poszukiwania kierują na lokalizacje coraz bardziej oddalone od dużych miast. Niektórych nie odstrasza dojazd 40-50 km do pracy, jeśli okolica jest piękna, a cena 2-3-krotnie niższa niż w popularnych miastach satelickich - mówi Marcin Jańczuk.

Według Marty Kosińskiej ceny działek ustabilizują się na obecnym poziomie. W przyszłości jednak mogą rosnąć. Jednym z warunków jest oczywiście koniec kryzysu, ale przede wszystkim samorządy muszą zadbać o lepsze połączenia komunikacyjne z centrami dużych miast.

źródło: polskatimes.pl

Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]