Aktualności

Z kosztorysem budowlanym łatwiej o kredyt z dopłatą!

wtorek, 23 czerwca 2009

Z aktualnym kosztorysem budowlanym szybciej zamieszkasz na swoim ...a dodatkowo zyskasz praktyczne narzędzie ułatwiające planowanie wydatków w trakcie budowy domu!

Zdaniem ekspertów analizujących polski rynek budowlany, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej paradoksalnie właśnie teraz jest najlepszy czas na budowę domu. Tanieją materiały budowlane, działki, a firmy wykonawcze chętnie negocjują ceny. Do tego na rynku pojawiły się rozwiązania, które umożliwiają inwestorowi zrekompensowanie części kosztów poniesionych na budowę wymarzonego domu. W maju padł kolejny rekord sprzedaży preferencyjnych kredytów mieszkaniowych w ramach rządowego programu ?Rodzina na swoim?. Udzielono 2858 kredytów z dopłatą na łączną kwotę ponad 511,8 mln zł, co stanowi ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do danych z początku roku. Kredyt w ramach programu ?Rodzina na swoim" jest obecnie dostępny w 9 bankach, które podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

W ciągu najbliższego miesiąca do programu przystąpią kolejne 3 instytucje. Każdy z banków indywidualnie przygotował wykaz dokumentów, które Klient musi złożyć ubiegając się o kredyt z dopłatą, we wszystkich, co oczywiste Klienci będą musieli zmierzyć się z koniecznością określenia szczegółowo kosztów planowanej inwestycji oraz harmonogramu przyszłych działań.

?Planując budowę domu na kredyt warto wraz z projektem domu kupić także kosztorys budowlany ? podkreśla Jacek Kosman, Specjalista ds. kosztorysów Biura Projektów ARCHON+. W ramach procedury pozyskania kredytu z dopłatą Skarbu Państwa banki nie wymagają załączenia kosztorysu do składanych dokumentów, ale konieczne jest wypełnienie bankowego formularza, w którym koszty oraz etapy budowy trzeba precyzyjnie określić.
W kosztorysach opracowywanych przez ARCHON+ Klienci znajdą wyczerpujące, zawsze aktualne dane, które w prosty sposób pozwolą ?przejść? przez ten etap uzupełniania wniosku kredytowego a dodatkowo zyskają praktyczne narzędzie, które umożliwia kontrolowanie i planowanie wydatków w trakcie budowy. Kosztorys ułatwia także negocjowanie cen przy zakupie materiałów budowlanych, czy negocjowanie warunków umowy z firmami wykonawczymi?.

Budując dom z kosztorysem:
- Zyskujesz narzędzie dzięki, któremu łatwo przejdziesz przez procedurę uzupełniania dokumentów        
bankowych w celu uzyskania kredytu.
- Sprawdzisz koszty budowy domu, z podziałem na poszczególne etapy.
- Pomoże ci w szybkim uzyskaniu ofert od kilku wykonawców
- Poznasz spis i kolejność wykonania wszystkich prac budowlanych.
- Wynegocjujesz korzystną cenę budowy domu.
- Łatwo zmodyfikujesz ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych.
- Dopasujesz standard wykończenia domu do swoich możliwości finansowych.
- Automatycznie przeliczysz koszt budowy w zależności od cen materiałów budowlanych.
- Precyzyjnie opracujesz harmonogram budowy.
- Możesz kontrolować przebieg prac budowlanych.
- Pozwoli komfortowo rozliczyć się z wykonawcą.

Na dzień 1 lipca planowana jest kolejna aktualizacja wskaźników określających maksymalną cenę metra kwadratowego kredytowanego mieszkania w ramach programu ?Rodzina na swoim?. Nowe stawki będą jednak określone tylko dla Gdańska i województwa pomorskiego, w pozostałych województwach zaktualizowane ceny będą obowiązywać od 1 października br.

źródło: archon.pl

Pozostałe aktualności
Co zrobić, aby zdążyć przed wiosną i wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpocząć budowę wymarzonego domu, do tego kupić taniej projekt i otrzymać atrakcyjne dodatki? To proste, wystarczy zamówić dowolny projekt autorstwa pracowni MTM STYL w okresie od 03.01.2012 do 31.03.2012. Podczas składania zamówienia powołaj się na promocję i podaj hasło: Zdążyć przed wiosną. >>> LISTA PROJEKTÓW OBJĘTYCH PROMOCJĄSZCZEGÓŁY PROMOCJI:1.W promocji biorą udział zamówienia składane za pośrednictwem Internetu (formularz zamówienia, e-mail), telefonicznie.2.Warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie hasła: ?Zdążyć przed wiosną? przy składaniu zamówienia, w przeciwnym razie zamówienia będą traktowane jako nie podlegające promocji.3.Promocją objęte są projekty domów z oferty pracowni MTM STYL, z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych oraz ?projektów w przygotowaniu?.4.Promocja ?Zdążyć przed wiosną? nie sumuje się innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym czasie.5.Wysokość rabatu jest uzależniona od terminu złożenia zamówienia. Uczestnik składający zamówienie w terminie: od 03.01.2011 do 31.01.2011 otrzyma rabat w wysokości 300 PLN;od 01.02.2011 do 29.02.2011 otrzyma rabat w wysokości 200 PLN;od 01.03.2011 do 31.03.2011 otrzyma rabat w wysokości 100 PLN;Rabat zostanie udzielony przy realizacji zamówienia przez pomniejszenie ceny netto projektu.6.Uczestnik, który zakupi projekt objęty promocją oraz poda hasło ?Zdążyć przed wiosną? będzie również miał możliwość zakupu: kosztorysu budowlanego za 1 zł netto, projektu altanki w cenie 1 zł netto; Altanka 3 lub 4 do wyboru.7.Promocją objęte są kosztorysy dostępne w ofercie MTM STYL z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów oraz tych, których wartość cennikowa przekracza 550 zł. {image 527315 0 [ czytaj więcej ]

Świąteczna paczka "Archeton"

wtorek, 06 grudnia 2011r.
Promocja "Świąteczna Paczka"Zamów projekt domu w Świątecznej Paczce.W zestawie taniej nawet o 377 zł!W świątecznej paczce oferujemy:projekt domu* z rabatem 50 zł,kosztorys: wydruk i CD w super promocyjnej cenie 123 zł**,projekty w pdf (rysunki architektury w plikach pdf) w super promocyjnej cenie 17 zł,drobne upominki świąteczne,oraz dla zainteresowanychaneks na paliwo stałe do dokumentacji projektowej w super promocyjnej cenie150 zł***.Promocja trwa od 6 do 30 grudnia 2011 r.Zobacz symulację kupujesz bez promocji kupujesz w Świątecznej Paczceprzykładowy projekt domu 2200zł 2150złaneks na paliwo stałe 315zł 150złkosztorys 189zł 123złrysunki architekturyw plikach pdf 123zł 27złsuma 2827zł 2450złZamawiając Świąteczną Paczkę w pełnym zestawie oszczędzasz nawet 377 zł!Nie przegap! W pakiecie kupujesz TANIEJ!Zamówienia należy składać do 30.12.2011 r. podając hasło "ŚWIĄTECZNA PACZKA"Uwaga!Promocja "Świąteczna Paczka" nie łączy się z innymi promocjami.Świąteczna Paczka nie podlega zwrotowi, a zamówiony projekt domu można jedynie wymienić na inny z oferty Archetonu w okresie do 30 dni od dnia zakupu Świątecznej Paczki, przy czym przy wymianie będzie obowiązywać aktualna na dzień wymiany projektów cena nowego projektu - bez zniżki 50 zł. Szczegóły w Biurze Obsługi Klienta, infolinia 801 80 80 80.* dotyczy projektów w technologii murowanej** dołączymy kosztorys, jeśli jest dostepny na archeton.pl przy prezentacji zamawianego projektu,*** dotyczy projektów domów, w których jest dostępny alternatywny projekt ogrzewania na paliwo stałe - patrz specyfikacja techniczna projektu domu [ czytaj więcej ]

Świąteczny konkurs Archipelag

poniedziałek, 05 grudnia 2011r.
Świąteczny Konkurs Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz magazynu ?Dom&Wnętrze?!Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym spełniają się marzenia.Z tej wyjątkowej okazji Pracownia Projektowa ARCHIPELAG zaprasza do wspólnej zabawy w świątecznym konkursie ? do wygrania projekt domu oraz inne, atrakcyjne nagrody!{image 511321 0}Pod choinką ARCHIPELAGU czeka mnóstwo pięknych prezentów, aby otrzymać jeden z nich należy wybrać projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, a następnie opisać wymarzone Święta Bożego Narodzenia w jego wnętrzach.Na autorów najciekawszych prac czekają:Nagroda I ? projekt domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG o wartości do 3 000 złNagroda II ? 50% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz nowoczesny zamek elektroniczny ufundowany przez firmę Good Lock Poland Sp. z o.o.Nagroda III ? 30% rabatu na zakup projektu domu z kolekcji Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz zestaw domowych dekoracji ufundowany przez galerię ArmoniaŚWIĄTECZNY KONKURS ARCHIPELAGU to doskonała okazja, aby pod choinkę sprawić swojej rodzinie wymarzony prezent!Prace konkursowe należy przesyłać do 21 grudnia do godz. 24.00. drogą mailową na adres: konkurs@archipelag.pl [ czytaj więcej ]
Ruszyła Promocja Świąteczna MTM STYL!!!Każda osoba, która w okresie od 1 do 31 grudnia zakupi projekt z oferty MTM STYL otrzyma:- 300 zł rabatu na projekt- kosztorys budowlany za 1 zł- przesyłkę kurierską w cenie projektuREGULAMIN:1.Promocja Świąteczna trwa od dnia 01.12.2011 r. do 31.12.2011 r. 2.Warunkiem uczestnictwa w Promocji Świątecznej jest złożenie zamówienia na projekt pochodzący z oferty MTM STYL. 3.Zamówienie można złożyć za pośrednictwem strony www.WybieramyDom.pl 4.Uczestnik Promocji Świątecznej otrzymuje:- 300 zł rabatu na projekt MTM STYL (liczony od ceny netto),- kosztorys budowlany za 1 zł (netto),- przesyłkę kurierską w cenie projektu. 5.O udziale w Promocji Świątecznej decyduje data złożenia zamówienia.6.Promocją Świąteczną objęte są projekty domów z oferty MTM STYL z wyłączeniem projektów garaży, altanek, budynków gospodarczych, projektów w wersji BASIC 7.Promocją Świąteczną objęte są kosztorysy, które są dostępne w dniu składania zamówienia z wyłączeniem kosztorysów do projektów domów wielomieszkaniowych, weselnych i pensjonatów. 8.Promocja Świąteczna nie sumuje się z innymi akcjami promocyjnymi prowadzonymi przez MTM STYL w tym samym czasie.LISTA PROJEKTÓW MTM STYL [ czytaj więcej ]